Technologies

Motor oils. Part 1: What are they?

Ви ,мабуть, знаєте основи роботи двигуна Вашого автомобіля. У випадку якщо ж ні, або ж Вам цікаво дізнатись більше, давайте із Вами обговоримо цю цікаву тему.

Двигун працює завдяки паливу і в свою чергу приводить в рух колеса. Загалом, для повного розуміння роботи автомобіля, Вам не потрібно вивчати аеродинаміку, електроніку або ж хімічні формули мастила та охолоджуючих рідин. Загалом, все досить просто. 

Проте, якщо Ви хочете отримати максимум із свого автомобіля, ми рекомендуємо Вам все ж цікавитись деталями, як усе працює із середини і, що навіть важливіше – як на це можна вплинути.

А тому, в наших наступних статтях ми почнемо розказувати Вам більше і детальніше про двигун та процеси. А сконцентруємо увагу на моторній оливі.

Чому автомобіль потребує оливи?

Автомобіль рухається завдяки згорянню палива і рушійній силі, що від цього утворюється. Якщо говорити просто, то суміш палива і повітря потрапляє у циліндр автомобіля (нижче), де поршень стискає його, в наслідок цього утворюється спалах і відбувається згоряння.

Утворена енергія енергія передається на колінчастий вал, які в свою чергу призводять до руху колеса, а отже і автомобіль.

Source: Giphy

Головною деталлю в цьому процесі є велика кількість мість де присутнє тертя метала з металом. Зрозуміло, що в місцях такого тертя необхідне ретельне змащування протягом всього часу роботи.

Без цього деталі двигуна зношуються досить швидко, що призводить до несправної або ж менш ефективної роботи.

Щоб зробити таке змащування можливим, олива подається із масляного піддона до всіх таких місць (де є контакт металу із металом). Головні такі елементи це – поршні, колінчастий, а також колінчастий та розподільний вал. Після чого олива повертається назад до масляного піддона для повторного кругу.

Як Ви бачите, ця процедура дозволяє значно зменшити тертя в критичних сполученнях двигуна, де температура може сягати 300ºC. 

Присутність оливи є для змащування необхідне також і для контролю температур щоб уникнути несправностей.

Коли слід змінювати моторну оливу?

Звісно, олива не зможе корректно працювати завжди. Після проходження через двигун і змащуючи всі деталі, назбирується значна кількіть сміття та залишків від згоряння палива, сажі та пороху. З часом це призводить до втрати оливою своїх властивостей та ефективності. І тоді потрібно її змінити. 

На це також впливає також стиль Вашого водіння та дизайн машини. А часто буває і таке, що Ви не зможете відаху помітити погіршення якості оливи та її згоряння. Це може трапитись, якщо олива потрапляє в циліндр і там змішується із паливом перед згорянням. Якщо запустити цей процес, то згодом наслідки можуть бути значно гіршими!

Для того, щоб цього не ставалось, ми рекомендуємо  регулярно замінювати моторну оливу і перевіряти чи не спрацював індикатор, вказуючи на проблему.

Залежно від вашого автомобіля і типу оливи, що використовується (синтетичні або ж мінеральні) рекомендується проводити таку заміну кожні 10.000-30.000 кіломентрів пробігу. Або ж кожні 1-2 роки. Проте, змову ж таки, кожний автомобіль унікальний, тому ми радимо Вам дізнатись про рекомендації на Вашу модель, або ж звернутись до наших спеціалістів за порадою.

Якщо у вас сучасний автомобіль, що працює на синтетичний оливі, він може працювати і до 30.000 кілометрів.

У ситуації ж, якщо автомобілю більше 10 років або ж ви користуєтесь мінеральними оливами – заміна повинна відбуватись частіше.

Якщо Вам цікаво, коли і як найкраще змінювати оливу, зверніть увагу на інструкцію до Вашого автомобіля, де така інформація зазвичай вказана. І також, звісно, якщо Ваша теперішня вязкість оливи є вищою за рекомендовану – краще притримуйтесь тої, що у Вас є, так як різні перепади цих характеристик можуть негативно вплинути на роботу.

А який у Вас досвід із заміною моторної оливи? Чи були якісь курйози? Що Ви можете порекомендувати? 

Роль моторної оливи. Джерело – Первый Автомобильный

Залишайтесь із нами!

У наших наступних статтях ми розкажемо про в’язкість оливи, порівняння синтетичних і мінеральних масел, а також, як можна покращити характеристики оливи додаючи спеціальні додатки.

Легкої дороги і справного автомобіля!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *