Технології

Оливи моторні. Частина 3: Синтетичні та мінеральні оливи

Нещодавно ми розказували Вам чому сучасні синтетичні моторні оливи є кращими за їх мінеральні аналоги. А все завдяки їх багатогранним властивостям і здатності зберігати характеристики за складних умов.

Завдяки цьому, синтетичні оливи можуть самостійно змінювати свій індекс в’язкості без потреби додаткових присадок. Але, вам мабуть буде цікаво, чи є у них інші відмінності, що роблять їх кращими? Давайте детальніше обговоримо кожен із видів моторної оливи і визначимо їх особливості.

Мінеральні моторні оливи

Їх ще називають звичайними, або ж «на основі мінералів», так як в їхньому складі можна знайти гідрокарбонати добуті із нафти. Зазвичай, всі сприймають її як менш якісні.

Проте, ми хочемо розказати Вам, що і вони мають свої переваги.

Перша, головна перевага, це звісно ціна. Виробництво мінеральної оливи не є затратним, так як отримують такі оливи із досить поширеної сировини. Так як на її створення не потрібно великих коштів, то і ціна залишається низькою.

Також, завдяки природі нафти, вона має схильність до роботи лише у певному температурному діапазоні, що залишає свій потенціал. Ця властивість спонукає виробників створювати додатки до таких олив, щоб була можливість використання їх в більше екстремальних умовах (температурах).

Інші загальні міркування є в тому, що мінеральні оливи, через свою швидшу зношуваність, повинні замінюватись частіше.

Таке твердження є не зовсім точним.

Хоча такі оливи швидше розкладаються через окислення, все ж допуски і стандарти як для мінеральних, так і для синтетичних олив є одинакові. Саме тому, для того щоб мінеральна олива відповідала допуску, їй необхідно лише витримати такі ж самі умови, як і синтетичній оливі із таким допуском.

Як висновок, автомобілі можуть легко використовувати обидва типи олив – все залежить від рекомендацій для Вашої моделі.

Також, якщо Вам було б цікаво дізнатись більше – зверніть увагу на нашу статтю про допуски моторних олив.

Це також означає, що інтервал, по якому повинна відбуватись заміна оливи може бути однаковою для обох типів – або в кілометрах або часі , який вказав виробник автомобіля.

Мінеральні моторні оливи залишаються популяним і досить ефективним рішенням

Синтетичні оливи

Окрім здатності змінювати свій індекс в’язкості, в залежності від температури, синтетичні оливи також мають і інші переваги.

Найбільш важлива із них є майже повна відсутність старіння-розкладання синтетичних олив. Результатом цього є безпечніша та стабільніше робота, а також це забезпечує відсутність залишків та шлаку в системі автомобіля. А це, в свою чергу, призводить до кращого захисту частин автомобіля від зношення протягом життєвого циклу.

Слід також пам’ятати, що оливи на мінеральній бази, до яких навіть додали додатки для покращення індексу в’язкості, все ж не здатні показати кращі показники продуктивності в екстремальних умовах.

ВАЖЛИВО!

Синтетичні оливи показують себе краще в протидії термічному розпаду та випаровуванню, а також – є рідшими при низьких температурах. Саме тому оливи для низьких температур, такі як 0W20 чи 5W30 є зазвичай синтетичними.

Щоб підсумувати, що характеризує синтетичні моторні оливи, можна сказати наступне:

  • Кращі результати при екстремальних (високих-низьких) температурах.
  • Допомагають залишити двигун чистим від осаду та залишків, які можуть зменшити ефективність роботи автомобільних систем.
  • Забезпечують кращий захист проти зношування двигуна та його частин.

Напівсинтетичні оливи

Так як Ви, мабуть, здогадуєтесь, напівсинтетичні оливи є сумішшю двох вищеперечислених типів олив. Інколи їх називають гібридними оливами.

Напівсинтетичні оливи отримують всі переваги синтетичних олив без недоліків мінеральних олив. Це означає, що ми отримуємо найкращі характеристики за екстремальних умов, проте оливи не є такими стійкими як цілком синтетичні. Зазвичай, оливи зимового класу, такі як 10W50 та 15W40 є або ж гібридними або навіть мінеральними, так як із правильними добавками вони не уступають  повністю синтетичним оливам.

Також слід відзначити, що різниця між синтетичними та напівсинтетичними оливами помітна в питанні ціни. Загалом, напівсинтетичні оливи є дешевшим рішенням.

Xenum пропонує досить широкий вибір серед напівсинтетики: 


Для відповідального водія, який піклується про свій автомобіль і змінює моторну оливу тоді, коли необхідно, різниця може бути майже непомітною в питаннях надійності та продуктивності на високих температурах, або ж зношенні деталей автомобіля. Проте, якщо ж Ваш автомобіль є під щоденним навантаженням і Вам важливо тримати авто у найкращій формі – правильна моторна олива повинна бути у списку Ваших рішень. 

Це ми і можемо сказати як висновок.

Наступного разу ми Вам розкажемо про те, як додатки здатні покращити можливості моторних олив.

Поважайте свій автомобіль! Залишайтесь на звязку для нових порад та цікавої інформації!

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *