Новини, Продукти, Технології

Профілактика Автомобіля Взимку

У період з Листопада по Квітень – час для захоплюючих свят, зимових чудес і відпочинку. Але в цей час також може бути потреба у частих або ж дальніх поїздках на авто. Статистично, зима є найбільш зайнятим часом року для Вас і Вашого автомобіля, і так як автомобілі є нашою спеціальністю, ми хотіли поділитися нашими кращими порадами щодо водіння у сніжну погоду.

Про що слід пам’ятати і як зменшити ризик від морозів?

У зимовий час – найголовніше, бути впевненим, що авто готове для випробувань холодом, снігом і льодом.

Найважливіші елементи які потрібно тримати під контролем – наступні:

Якщо у Вас механічна коробка передач – здійсніть перевірку на наявність пошкоджень, Ваші тормозні колодки повинні бути у найкращому стані, а також, перевірте щоб керування автомобілем було легким і без артефактів. Також, не забувайте, що у зимовий період необхідно “перевзути” автомобіль на зимові шини.

Найкраще, якщо перед кожною поїздкою Ви проведете аналіз всіх функцій автомобіля ще на парковці, ніж відчути несправності в дорозі, коли зупинка буде неможлива.  

Водіння взимку

 • 1. Переконайтеся, що паливна система справна, а також, присутній засіб для миття лобового скла.
 • 2. Увімкніть автомобіль і увімкніть опалення, щоб розтопити чи пом’якшити лід на передньому і задньому вітрових склах.
 • 3. Після того, як ваш автомобіль прогрівся, прочистіть дзеркала, фари, задні ліхтарі та номерний знак.
 • 4. Очистіть своє вітрове скло від льоду і витріть стільки, наскільки ви можете, перш ніж повертатися в свій автомобіль і використовувати щітки склоочисника. Пам’ятайте, що гаряча вода не є варіантом для вашого скла, адже це може призвести до його пошкоджень і навіть тріщин.
 • 5. Обов’язково прогрійте автомобіль і максимально протріть вітрове скло перед тим, як активувати склоочисники. Може здатися, що це швидше і простіше включити двірники, але це може непоправно пошкодити деталі щіток склоочисника.
 • 6. Як тільки ваші вітрові скла відмерзнуть, спробуйте забрати сніг і лід навколо ваших коліс і під передніми і задніми бамперами, щоб зробити ваш від’їзд якомога більш гладким.
 • 7. Перш ніж стартувати , переконайтеся, що ваш автомобіль розігрівся, немає сигналів небезпеки і двигун автомобіля “звучить” справно.
 • 8. В дорозі рухайтесь лише із включеними фарами.
 • 9. Не рухайтесь надто швидко, щоб була можливість екстренно зупинитись.
 • 10. Старайтесь не “триматись на хвості”, автомобіль у зимовий час непередбачуваний , тому краще триматись на відстані.
 • 11. Будьте уважними у заторах і не поспішайте.
 • 12. Якщо автомобіль ковзає, не впадайте у паніку, а дійте чітко за ситуацією і правилами дорожнього руху.
 • 13. Старайтесь максимально далеко проглядати дорогу на випадок особливих ситуацій.
 • 14. Якнайчастіше проводьте діагностику автомобіля.
 • 15. У разі надзвичайних ситуацій у Вас завжди повинен бути робочий стільниковий телефон та аптечка.
Необхідне у Автомобілі протягом зимового періоду | Xenum Ukraine

Чекліст для зимового водіння

Тиск в шинах

Тиск шин має вирішальне значення для підтримання надійного керування автомобілем, що є ще більш важливим у зимових умовах. Уникайте ковзання по замерзлих дорогах, часто перевіряючи тиск у шинах. Час від часу, переконайтесь що тиск у шинах відповідає нормам для Вашої моделі авто.

Перевірка батарей

Під час настання холодів слід регулярно перевіряти акумулятор. Коли температура падає, акумулятор повинен працювати більше через збільшення використання нагрівача, розморожувачів і щіток склоочисника. Несправність акумулятора є провідною причиною автомобільних збоїв зимою, так що зробити все можливе, щоб зберегти його якісним і працюючим. Якщо таки потрібна нова батарея, особливо у зимовий період, необхідно якнайшвидше здійснити заміну.

Щітки склоочисника

Замініть щітки склоочисника, якщо ви ще цього не зробили. Передбачається, що ви поміняєте їх принаймні раз на рік, а наявність нової комплекту щіток склоочисника принесе вам велику користь у холодний період.

Рідина склоочисника

Порушення видимості через лід на склі є одним з найнебезпечніших побічних ефектів зимового водіння. Розгляньте можливість придбання спеціальної рідини для очищення. Формули для цих рідин спеціально розроблені, щоб уникнути замерзання на лобовому склі.

Фільтри

Замініть брудні фільтри, такі як повітряний, паливний та PCV. У зимову пору року, будь яка несправність в цих елементах відчувається сильніше.

Сервіс

Будьте особливо уважними під час зимового періоду щодо Вашого авто. У випадку найменших змін в роботі двигуна або ж інших систем, слід провести перевірку і тримати авто у тонусі. Все з вашої коробки передач до вашої батареї та з вашого гальма до вашого вихлопного слід перевірити хоча б раз на сезон і  переконатися, що Ваш автомобіль є у найкращому стані битися з сніговими завалами.

Автомобільне накриття

Підтримання тепла у вашому автомобілі може зробити багато для його справності. Якщо можливо, тримати свій автомобіль у гаражі або інвестуйте в накриття для автомобіля. Це допоможе запобігти замерзанню рідини, масла, бензину і охолоджуючі рідини, а також, захистить акумулятор і стартер від пошкоджень.

Антифриз

Будь-який фахівець з догляду за автомобілем скаже Вам завжди підтримувати рівень охолоджуючої рідини або антифризу. Це повинно входити у звичайну перевірку автомобіля, але переконайтеся, що  ці рідинами є у Вас завжди напоготові протягом зимового періоду. Зберігаючи додатковий антифриз або охолоджуючу рідину у вашому автомобілі, це відмінний спосіб підготуватися до надзвичайної ситуації.

Світло

У зимові місяці дні набагато коротші, що означає, що необхідно їздити в темряві більше. Переконайтеся, що всі зовнішні світильники справні. Якщо вони вимкнені, замініть лампу. Те ж саме, якщо вони пошкоджені або ж виглядають жовтого кольору. Крім того, завжди очищайте сніг або лід від на фарах перед поїздкою.

Набір для Екстремальних Ситуацій

Завжди будьте готові до надзвичайної ситуації, незалежно від часу року. Переконайтеся, що у вас є аварійний комплект, який містить ліхтарик, ковдру, акумулятор телефону, радіо, скребок для льоду, аптечку та кабелі перемички. Якщо вам не вистачає чогось із переліченого, спробуйте придбати. Це не значні витрати, але у випадку необхідності вони можуть зберегти життя.

Засоби Xenum Для Догляду у зимову пору року

Для моторної оливи(мастила) ми пропонуємо чудовий продукти VRX 500 та CE 300.

VRX 500 – це присадка створена спеціально для спортивних і тюнінгованих автомобілів. Поєднання мікрокераміки і естерів  створює на поверхні суперміцну захисну плівку, що забезпечить роботу автомобіля у складних умовах
CE 300 – ще одна революційна добавка. Мікрокерамічні частки у ньому – це дуже потужні тверді змазки, які зменшують коефіцієнт тертя і найкраще себе показують у складних умовах.

Для автомобілів на бензиновому паливі чудові підійде наступне рішення:

Petrol multi conditioner – це багатофункціональна присадка до бензину, що покращує загальну продуктивність двигуна та системи. Чудово себе показує у холодну пору року і дозволить Вам не переживати за роботу двигуна.

Для дизельних двигунів у нас також є чудові варіанти:

X-treme winter – Депресорна присадка останнього покоління. Покращує прокачування дизельного палива при надзвичайно низьких температурах.

Nex 10 – Спеціальна дизельна присадка, що робить паливо більш ефективним та чистим. Вона значно покращує роботу двигуна для меншого споживання палива, виводячи водночас осад з вихлопної системи.

Diesel multi conditioner – Чистить і змащує форсунки і паливну систему. Підвищує цетанове число палива. Захищає паливну систему від корозії. Захищає впускну систему і EGR-клапан від депозитів.

А також, для догляду за поверхнями, замками, та іншими елементами автомобіля:

X-SIL – Високоякісний, високоефективний універсальний аерозоль на основі силікону.

Корисні відео щодо зимового водіння:

Джерело: autoee
Джерело: UBRua

Джерело: ТРК ВіККА

Джерело: Право ТВ

Їздити за кермом не повинно залякувати, лише переконайтеся, що ви і ваш автомобіль готовий і дорога буде безпечною для Вас і пішоходів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *