Технології

Оливи із наночастинками. Частина 1: Молібден

У наших останніх статтях ми часто підіймали тему, що таке і як працюють оливи та як їх можна змішувати із присадками, щоб пристосувати до вирішення проблем реального світу. Навіть синтетичні-штучно створені оливи потребують присадок, проте у їх випадку це допомагає залишата частини двигуна чистими і працювати максимально ефективно. Звісно використання присадок у роботі є кращим рішенням ніж заливання лише базової оливи.

Ви можете подумати, що після того як були придумані додатки, вже немає місця для покращень. Проте, ми пропонуємо ще одну революцію – додатки із наночастинками.

Сьогодні ми презентуємо Молібден (Дисульфід молібдену – MoS2) і розповідаємо про нього використання у присадках Xenum.

Походження на головні властивості

У періодичній системі елементів, Молібден класифікують як метал. Його природня форма може бути визначена як молібденіт(molybdenite), який ще називають дисульфід молібден або ж MoS2.

Структура Молібденіту

Всі форми молібденіту мають шарову(рівневу) будову, завдяки якій цей мінерал є чудовим змащувальним матеріалом. Більше того, здатність молібденіту розтягуватись є пропорційною до сили тертя. Якщо збільшується тертя об молібденіт, він здатний розтягуватись без втрати властивостей чи корисних функцій. Така особливість відома як надтекучість.

Вражені? Далі – більше!

Використання молібдену у присадках

Завдячуючи здатності супротиву тертю, рідкий молібден є досить поширеним складником серед присадок. Частинки MoS2, що мають близько 1–100 µm у діаметрі, здатні зберігати високі мастильні властивості і структуру при високих робочих температурах двигуна. Що, безумовно, є перевагою.

Зазвичай, цей складник додають із графітом (graphite), щоб покращити здатність оливи до прилипання до частин автомобіля. Саме через їхню здатність зберігати мастильні властивості за надкритичних умов, Ви можете дізнатись про використання олив на основі молібдену у двигунах літаків.

А ще молібден (MoS2) часто виступає як каталізатор у нафтохімічній індустрії.

І тепер Ви можете також скористатись цією Силою!

Молібден & Xenum

Серед наших продуктів и можемо виділити дві додатки на основі молібдену. Це – Super G та MG Gear, ціль яких – зниження тертя в критичних зонах автомобіля: двигуні та коробці передач.

Super G та MG Gear

В обох випадках молібден виступає у сполуці із карбон-графітом (carbon graphite), який часто використовується у присадках із наночастинками. Ми будемо розвивати цю тему у наступних статтях…

Отже, залишайтесь із нами, попереду багато цікавого!

Також, не забувайте підписатись на наші новини щоб регулярно отримувати найактуальнішу інформацію від нас. А також, корисні поради, деталізацію продуктів та нові технології. Залишайте свій імейл, щоб бути першим!

Джерело: Piotr Tester
Джерело: Петя Янтарне

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *