Технологии

Масла с наночастицами. Часть 1: Молибден

У наших останніх статтях ми часто підіймали тему, що таке і як працюють оливи та як їх можна змішувати із присадками, щоб пристосувати до вирішення проблем реального світу. Навіть синтетичні-штучно створені оливи потребують присадок, проте у їх випадку це допомагає залишата частини двигуна чистими і працювати максимально ефективно. Звісно використання присадок у роботі є кращим рішенням ніж заливання лише базової оливи.

Ви можете подумати, що після того як були придумані додатки, вже немає місця для покращень. Проте, ми пропонуємо ще одну революцію – додатки із наночастинками.

Сьогодні ми презентуємо Молібден (Дисульфід молібдену – MoS2) і розповідаємо про нього використання у присадках Xenum.

Походження на головні властивості

У періодичній системі елементів, Молібден класифікують як метал. Його природня форма може бути визначена як молібденіт(molybdenite), який ще називають дисульфід молібден або ж MoS2.

Структура Молібденіту

Всі форми молібденіту мають шарову(рівневу) будову, завдяки якій цей мінерал є чудовим змащувальним матеріалом. Більше того, здатність молібденіту розтягуватись є пропорційною до сили тертя. Якщо збільшується тертя об молібденіт, він здатний розтягуватись без втрати властивостей чи корисних функцій. Така особливість відома як надтекучість.

Вражені? Далі – більше!

Использование молибдена в присадках

Благодаря способности сопротивления трению, жидкий молибден является достаточно распространенной составляющей среди присадок. Частицы MoS2, имеющие около 1–100 µm в диаметре, способны сохранять высокие смазочные свойства и структуру при высоких рабочих температурах двигателя. Что, безусловно, преимущество.

Обычно эту составляющую добавляют с графитом (graphite), чтобы улучшить способность масла к прилипанию к частям автомобиля. Именно благодаря их способности сохранять смазочные свойства при сверхкритических условиях Вы можете узнать об использовании масел на основе молибдена в двигателях самолетов.

Молибден (MoS2) часто выступает в качестве катализатора в нефтехимической индустрии.

И теперь Вы можете воспользоваться этой Силой!

Молибден и Xenum

Среди наших продуктов мы можем выделить два приложения на основе молибдена. Это – Super G да MG Gear, цель которых – снижение трения в критических зонах автомобиля: двигателе и коробке передач.

Super G да MG Gear

В обох випадках молібден виступає у сполуці із карбон-графітом (carbon graphite), який часто використовується у присадках із наночастинками. Ми будемо розвивати цю тему у наступних статтях…

Отже, залишайтесь із нами, попереду багато цікавого!

Також, не забувайте підписатись на наші новини щоб регулярно отримувати найактуальнішу інформацію від нас. А також, корисні поради, деталізацію продуктів та нові технології. Залишайте свій імейл, щоб бути першим!

Источник: Piotr Tester
Источник: Петя Янтарне

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *