Що потрібно знати про присадки для відновлення DPF

Що потрібно знати про присадки для відновлення DPF

Будь хто, із сучасною дизельною машиною, фургоном чи вантажівкою знає, що таке дизельний фільтр твердих частин. І, швидше за все, ви також страждаєте через нього. Фільтр DPF є складовою вашого автомобіля, який вловлює частинки дизельного палива та сажу із вихлопних газів та усуває їх. Також, Вам напевне відомо, що DPF фільтр залишається чистим тривалий час завдяки процесу регенерації (відновлення).

Джерело: Automate Training

Теоретично, DPF здатний коректно функціонувати досить тривалий час завдяки своїй здатності до регенерації, що відоме як спонтанне відновлення.

Щоб це відбувалося, потрібні високі температури (більше 600 ºC), оскільки такі умови сприяють правильному вигорянню та видаленню сажі та твердих частинок. Саме тому, ваш автомобіль здатний перебувати у цих умовах, коли рухається на високій швидкості. Частіше таке відбувається на автомагістралях, автострадах та автобанах і рідше в міському режимі роботи.

На практиці, реальність робить свої корективи: корки і короткі поїздки по місту зменшують ефективність процесу регенерації-очищення і як наслідок негативно впливають на роботу DPF.

Реальний світ часто вимагає більше від автомобіля ніж передбачали інженери під час проектування DPF. Часте зниження високотемпературного ходу порушує роботу системи і призводить до появи небажаного ДБФ-сигналу.

Увімкнувся знак DPF: що мені потрібно робити?

Цілком ймовірно, вашою першою думку буде поїхати у сервіс, проте, завжди рекомендується, поставити собі наступні питання:

  • Я часто подорожую на короткі відстані?
  • Часто їзджу на низькій швидкості?
  • Чи це перший раз, коли з’явився сигнал DPF?
  • Який пробіг мого автомобіля? Низький?

Якщо на три і більше питання ви можете відповісти «Так», тоді Ви здатні вирішити цю проблему без залучення механіків та значних витрат. Все, що Вам необхідно, це якісна присадка, що прискорюватиме коректне відновлення DPF.

Сигнал DPF: Без паніки

Використання присадки-каталізатора для очищення DPF

Найпростіший шлях досягти покращеного відновлення – це добавлення каталізатора(добавки, що прискорює хімічну реакцію) в паливо. Такий тип каталізатора називається додатковим паливним каталізатором – Fuel Borne Catalyst (FBC). Такі каталізатори мають у своїй структурі один із наступних компонентів:

  • Металеві сполуки: Вугільні добавки на основі окису металів, що залишаються в процесі згоряння в двигуні та потрапляють згодом у вихлопну систему.
  • Органометалеві сполуки або органічні солі: згоряння у двигуні активізує ці сполуки для отримання оксидів / сульфатів металів у вихлопному газі.

Майже всі подібні каталізатори є металевими сполуками, найвідомішими з яких є фероцен – ferrocene (оксид заліза),церій – cerium (оксид церію) та платина – platinum (Каталізатор Адама).

Головна перевага таких каталізаторів у тому, що вони спалюють сажові залишки при менш високих температурах. Також, слід відмітити, що кожен із різновидів має свої певні корисні властивості та характеристики.

Фероцен ferrocene (оксид заліза), є найбільш популярним елементом подібних присадок-каталізаторів для очищення DPF: проте, cerium (оксид церію) і сполуки на його основі мають вдвічі сильніші каталітичні (пришвидшувальні) властивості аніж оксиди заліза. У результаті цього відбувається швидше і грунтовніше очищення.

Також, cerium oxide (оксид церію) створює значно менше порохових залишків і тому реакція є безпечнішою для всіх інших деталей автомобіля.

Церіум оксид у 3D. Джерело: Wikipedia

Присадки Xenum для очищення DPF

Після цих всіх описів деталей процесу та особливостей кожної із сполук, Ви мабуть будете запитувати, що було обрано для присадок Xenum.

Це ми розкажемо і опишемо у наступній статті, але ось тут Ви можете отримати підказку: NexGen™

 

На останок, не забудьте підписатись на нашу розсилку, щоб отримувати щотижневі новини та інформацію, коли буде готова наступна стаття про наші продукти. І також, всі підписники отримають доступ до унікальних знижок та професійних підказок, щодо Вашого автомобіля.

Будемо на звязку!

Залишити відповідь

×

Cart